Park Inn by Radisson Krakow Hotel

Ul. Monte Cassino 2 –  PL-30337 –  Kraków –  Polska –  +48 (12) 375 55 55

Znajdź i zarezerwuj

is out of Service

The find and book service is temporarily unavailable.
We apologize for the inconvenience due to this.
Please visit Explore hotels to find our hotels.


1
1
0
Rodzaj ceny
WIĘCEJ OPCJI

Less Options
Rezerwuj teraz


Dzielnica Kazimierz

Krakowski Kazimierz jest miejscem, gdzie przez stulecia rozwijała się kultura i tradycja żydowska. Kazimierz, mimo tego, że silnie ucierpiał podczas II wojny światowej, stał się jedną z najważniejszych atrakcji kulturalnych Krakowa.

Turystów, którzy zatrzymali się w Park Inn by Radisson Kraków Hotel usytuowanym na drugim brzegu Wisły niż Kazimierz, od zabytkowych ulic Kazimierza dzieli tylko kilka kroków. Wybierz ten hotel w Krakowie, aby zwiedzić dzielnicę żydowską i pozostałe zabytki i atrakcje miasta.

Historyczna dzielnica żydowska w Krakowie – Kazimierz
Kazimierz – założony w 1335 roku przez króla Kazimierza Wielkiego jako osobne od Krakowa miasto –pod koniec XV wieku został zasiedlony przez społeczność żydowską. Z czasem Kazimierz stał się dla diaspory żydowskiej jednym z najważniejszych miast w Europie.

Ze względu na długoletni wpływ żydowskich mieszkańców, to właśnie na Kazimierzu znajduje się jedna z najstarszych synagog w Europie– Stara Synagoga, której historia sięga XV wieku. Na Kazimierzu znajduje się także historyczny cmentarz żydowski z grobami pochodzącymi z XVI-XVIII wieku.

Podczas II wojny światowej Kazimierz doświadczył wielu zniszczeń i prawie do końca stulecia pozostawał w ruinie. Jednak w ciągu ostatnich dziesięcioleci wiele rzeczy zmieniło się na lepsze – odrestaurowano wiele budynków, kawiarni i klubów, a Kazimierz zyskał nową tożsamość,stając się centrum krakowskiej cyganerii.

Zwiedź Kazimierz, zatrzymując się w hotelu Park Inn by Radisson Kraków Hotel
Goście hotelu Park Inn by Radisson Kraków Hotel zatrzymują się w idealnym miejscu, aby zwiedzić zabytkowy Kazimierz. Zatrzymując się w tym hotelu u bram historycznej dzielnicy, goście mają możliwość podziwiać starodawne kamienice, odpoczywając w modnych kawiarniach.

Wygodne zakwaterowanie i nowoczesne wyposażenie hotelu Park Inn by Radisson Kraków Hotel zapewnią Ci zasłużony odpoczynek pod koniec dnia.© 2015 The Carlson Rezidor Hotel Group. All rights reserved.

沪ICP备1404179