Park Inn by Radisson Krakow Hotel

Ul. Monte Cassino 2 PL-30337 Kraków Polska +48 (12) 375 55 55
X

You can search by....


City, State

Country

Address

Hotel Name

Zip or Postal Code

... and more. Keep typing to refine search.

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Obozy koncentracyjne Auschwitz-Birkenau w Oświęcimu to jeden z najstraszniejszych Pomników Historii na świecie. Obozy funkcjonowały w latach 1940-1945 jako miejsce przesiedlenia i zagłady Żydów, Romów, Polaków i innych mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych. Według oficjalnych statystyk w Auschwitz-Birkenau życie straciło ponad milion ludzi. Obecnie w miejscu obozu śmierci znajduje się Muzeum Auschwitz-Birkenau, które oferuje bardzo poruszającą ekspozycję dotyczącą historii obozów, losu więźniów oraz świadectw hitlerowskiego terroru. W muzeum znajduje się także centrum dokumentacji życia obozowego oraz olbrzymie archiwum.

Mimo martyrologicznego charakteru tego miejsca, obecnie jest ono jednym z najczęściej odwiedzanych w Polsce.

Zainteresowanych wycieczką do Auschwitz-Birkenau zapraszamy do sprawdzenia ofert lokalnych firm turystycznych. Do Muzeum Auschwitz-Birkenau można także dojechać na własną rękę korzystając z busów lub pociągów odjeżdżających z Dworca Głównego regularnie.

Wybierz Park Inn by Radisson Krakow
Wybierając hotel w Krakowie, nie szukaj zbyt daleko. Nasz hotel zapewni Ci komfort jakiego potrzebujesz. Po zwiedzaniu Muzeum Auschwitz Birkenau goście mogą odpocząć w komfortowo wyposażonych pokojach lub zrelaksować się w saunie. Oświęcim znajduje się w odległości ok. 65 km od Krakowa.

Informacje dotyczące godzin otwarcia, cen biletów oraz szczegółów zwiedzania można uzyskać na stronie internetowej Muzeum.