Park Inn by Radisson Krakow Hotel

Ul. Monte Cassino 2 PL-30337 Kraków Polska +48 (12) 375 55 55
X

You can search by....


City, State

Country

Address

Hotel Name

Zip or Postal Code

... and more. Keep typing to refine search.

Stare Miasto & Rynek Główny

Stary Rynek w Krakowie, znany jako Rynek Główny, to największy średniowieczny rynek w Europie. Architektonicznie jest on uznawany za jeden z najlepszych projektów tego rodzaju – został zbudowany na kształt rzymskiego obozu wojskowego (zwanego Castrum). Krakowski Rynek Główny o wymiarach 200 m kw. jest od stuleci głównym punktem w Krakowie, choć znajdujące się przy nim budynki zmieniały się na przestrzeni czasu.

Centrum krakowskiego Rynku Głównego, otoczonego kościołami, miejskimi domami i pałacami, jest zdominowane przez Sukiennice. Nad rynkiem górują gotyckie wieże Bazyliki Mariackiej. Odkryj wszystkie tajemnice miasta podczas pobytu w naszym hotelu znajdującym się nieopodal krakowskiego Rynku Głównego.

Więcej na temat Rynku Głównego w Krakowie
Krakowski Rynek Główny znajduje się na szlaku królewskim wiodącym od Barbakanu, zlokalizowanego na północ od Zamku Wawel, na południe miasta. Wiele budynków na Starym Rynku ma wygląd neoklasyczny, ale główne struktury budynków są dużo starsze.

Sukiennice to miejsce pełne kawiarni i sklepów z pamiątkami, a na drugim piętrze znajduje się galeria Muzeum Narodowego. Wieża Ratusza Miejskiego jest również ważnym elementem rynku – znajduje się obok Sukiennic.

Wiele piwnic na Rynku Głównym w Krakowie przeistoczyło się w bary i restauracje – warto tu wspomnieć o znanej Piwnicy pod Baranami – polskim kabarecie literackim. Popularna restauracja Wentzl również znajduje się w jednym z budynków z widokiem na rynek.

Pobyt w hotelu Park Inn by Radisson Kraków
Krakowski Rynek Główny znajduje się zaledwie 20 minut spacerem od hotelu Park Inn Kraków, co czyni z naszego hotelu w Krakowie idealną bazę turystyczną. Oprócz w pełni wyposażonych pokojów i apartamentów, hotel Park Inn Kraków oferuje restaurację, saunę, salę fitness, salę balową i sale biznesowe, co sprawia, że jest on głównym wyborem zarówno w przypadku wyjazdów biznesowych, jak i wypoczynkowych.