Park Inn by Radisson Krakow Hotel

Ul. Monte Cassino 2 PL-30337 Kraków Polska +48 (12) 375 55 55
Data zameldowania
Data wymeldowania
Pokoje
1
Dorośli
Dzieci

STARE MIASTO I RYNEK GŁÓWNY

Krakowskie Stare Miasto to zazwyczaj pierwsze miejsce wizyty podczas pobytu w dawnej stolicy Polski. Jest to najstarsza i najbardziej zabytkowa część Krakowa, której granice wyznaczają alejki spacerowe - Planty. Punktem centralnym tej dzielnicy jest Rynek Główny – największy w Euopie rynek o powierzchni około 200m2.

Głównymi punktami wartymi odwiedzenia na terenie Rynku są Sukiennice – dawny pawilon handlowy, w którym obecnie można kupić rozmaite pamiątki oraz jeden z najpiękniejszych polskich kościołów – Bazylika Mariacka z zabytkowym średniowiecznym ołtarzem Wita Stwosza.

Rynek jest miejscem szczególnie uczęszczanym nie tylko ze względu na zabytki i unikalną zabudowę architektoniczną; uwagę przyciąga olbrzymia liczba barów, restauracji i klubów muzycznych.

Wychodząc poza obszar Rynku można odwiedzić liczne zabytkowe gotyckie i barokowe kościoły oraz historyczne kamienice, których największa ilość znajduje się na najstarszej krakowskiej ulicy prowadzącej z Rynku na Wawel – ulicy Grodzkiej.

Dużą atrakcją Starego Miasta jest także Collegium Maius – budynek najstarszego polskiego uniwersytetu - Uniwersytetu Jagiellońskiego.

To tylko niektóre z propozycji miejsc wartych zobaczenia. Więcej o Krakowie, jego historii i atrakcjach można znaleźć tutaj