Park Inn by Radisson Krakow Hotel

Ul. Monte Cassino 2 PL-30337 Kraków Polska +48 (12) 375 55 55
X

You can search by....


City, State

Country

Address

Hotel Name

Zip or Postal Code

... and more. Keep typing to refine search.

Wawel

Zamek Królewski na Wawelu jest jednym z najważniejszych zabytków Krakowa, niezwykle popularnym wśród odwiedzających miasto turystów. Na jego status atrakcji turystycznej wpływa nie tylko długa i skomplikowana historia sięgająca XI wieku, ale i olbrzymia kolekcja dzieł sztuki.

Wawel był w przeszłości siedzibą polskiej dynastii królewskiej Piastów. Mimo przejęcia przez armię austro-węgierskiej w czasach Zaborów oraz okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej, budynek zachował się w stanie prawie nienaruszonym.

Zamek obecnie podzielony jest na kilka części, a każda z nich jest oddana do użytku zwiedzających. Każda z nich ma swój unikalny charakter i walor historyczny, a także ciekawą kolekcję zbiorów. W Komnatach Królewskich, pośród pięknych i zabytkowych mebli można obejrzeć także imponującą kolekcję gobelinów z czasów Zygmunta Starego. Osoby zainteresowane historią wojskową powinny odwiedzić wystawy skarbca i zbrojowni, wśród których można odnaleźć zdobione miecze i inne elementy wyposażenia do walki z tamtych czasów.

W zamku znajduje się także wystawa pokazująca rozwój Wawelu oraz miasta na przestrzeni wieków. Można tam podziwiać model zamku Wawel sprzed czasu inwazji Austriaków w 1795 roku oraz dokumentację wielu dekad działań archeologicznych przeprowadzanych na wzgórzu zamkowym. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się katedra królewska (Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława ) wraz z mosiężnym Dzwonem Zygmunta, będąca mauzoleum polskich władców. Atrakcją dla młodszych zwiedzających jest z kolei Smocza Jama, w której według legendy krakowskiej, niegdyś mieszkał smok.

Wawel jest otwarty dla zwiedzających codziennie, z wyjątkiem Świąt kościelnych i urzędowych. Kasy biletowe znajdują się w centrum dla zwiedzających. Informacje na temat godzin otwarcia ekspozycji, a także warunków zwiedzania można uzyskać pod numerem telefonu tel. (+48 12) 422 51 55 wew. 219 lub drogą mailową: informacja@wawel.edu.pl.

Pobyt w hotelu Park Inn by Radisson Kraków Hotel
Hotel Park Inn Kraków jest idealnie usytuowany dla osób pragnących zwiedzić starsze części miasta, w tym Zamek Wawel oraz Rynek Główny w Krakowie. Dzięki lokalizacji hotelu w centrum miasta, zamek oraz inne atrakcje, takie jak dzielnica żydowska, Kazimierz, są na wyciągnięcie ręki.

Hotel Park Inn Kraków, oferujący 152 pokoje i 10 apartamentów oraz restaurację, parking i centrum fitness, jest wyjątkową bazą turystyczną na Twoje wakacje w Krakowie.

Zarezerwuj pobyt w hotelu Park Inn by Radisson Kraków Hotel już teraz.